Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Montované stavby s ľahkých oceľových profilov

Montované stavby s ľahkých oceľových profilov

V dnešnej uponáhľanej dobe sú montované stavby ideálnym riešení  pri realizácií  akýchkoľvek objektov. Rýchlosť montáže je kritérium, ktoré zohráva významnú úlohu pri výbere dodávateľa a zhotoviteľa stavby.  Ak sa k tomu pridá kvalita materiálu, dlhá životnosť a prívlastky ako nízkoenergetický, úsporný či energeticky pasívny, vyjde Vám konštrukčný systém Lindab Construline.

 

 

 

 

 

 

 

Základným materiálom tohto montovaného systému je ľahká oceľová nosná konštrukcia. Tajomstvo spočíva v štrbinových profiloch obvodových stien, ktoré bránia tepelným mostom a dovoľujú stavbe dýchať. Oceľ je materiál, ktorý je spoľahlivý vo všetkých smeroch. Bez akýchkoľvek z mien odoláva náročným klimatickým a poveternostným vplyvom, nakoľko je chránený vrstvou zinku. Nie je potrebné ho ošetrovať a napriek tomu si zachováva všetky svoje pôvodné materiálové vlastnosti.

Nakoľko sú jednotlivé profily vyrábané v presných dĺžkach, v závislosti od rozmerov stavby, nie je potrebné diely nijak upravovať či skracovať, čím ušetríte čas pri montáži. Prvá fáza predstavuje montáž jednotlivých blokov – hlavnej nosnej konštrukcie, obvodových a interiérových  stien,  ktoré sú kotvené do základovej dosky.  Nasleduje montáž krovu, ktorý je rovnako ako aj steny predmontovaný do blokov a následne uchytený do obvodových stien.  Takto je pripravený oceľový skelet domu pred jeho ďalšou fázou, kým nadobudne finálnu podobu.

V ďalších krokoch je na rade montáž strešnej krytiny, vonkajšie opláštenie stien sadrovlaknitými doskami Fermacell a po nej nasleduje montáž hlavnej izolácie obvodových a interiérových stien a tiež vzduchotesného systému. Po montáži vnútorného inštalačného roštu nastupuje montáž inštalácií ako sú elektrika, voda, plyn, podlahové kúrenie…. Tento priestor je následne vyplnený tepelnou izoláciou, čím sa eliminuje aj „bodový“ tepelný most skeletu.
Finálna fáza spočíva v štandardných interiérových prácach (podlahy, UK obkladačky…) , ako pri dokončovacích prácach akéhokoľvek typu domu.  Dom sa nakoniec zateplí minerálnou vlnou a stavba sa ukončí natiahnutím vonkajšej omietky.