Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

O systéme Construline

Stavebný systém Lindab Construline

s unikátnym tenkostenným oceľovým skeletom dovoľuje ľahko a rýchlo postaviť príjemný rodinný dom, nadstavbu, garáž, alebo záhradný domček. Systém je nadimenzovaný aj na výstavbu väčších objektov, ako sú napríklad montované výrobné či skladové haly, alebo nadstavby na rôzne existujúce objekty ako napríklad školy a paneláky.

Celý tento systém montovaných domov či obytných nadstavieb je založený na použití tenkostenných oceľových pozinkovaných profilov tvaru C, U a Z tvoriacich nosnú konštrukciu objektu, doplnenú o zateplenie a opláštenie podľa individuálnych predstáv investora.

Oceľ je stavebný materiál, ktorý nesklame. Je odolný proti vlhkosti, nemôžu ho napadnúť pleseň ani hniloba. Nekrúti sa a nevysychá. Nepriaznivé klimatické podmienky, s ktorými sa konštrukcia počas výstavby môže „stretnúť „ nemajú vplyv na je pôvodnú pevnosť a tvar. A aj napriek tomu, že je ľahká má potrebnú pevnosť a stabilitu.

Výhody systému Construline

Oceľový skelet

Je odolný proti vlhkosti, plesni a hnilobe. Oceľ je dokonalou kostrou vášho budúceho objektu.

Pevnosť a životnosť

Oceľ sa nekrúti ani nevysychá. Konštrukciu nenapadá červotoč, hlodavce a zároveň je neškodná pre zdravie človeka.

Variabilita

Systém Construline umožňuje výstavbu aj dvoj či dokonca aj trojpodlažných budov.

Obmedzenia tepelných mostov

Spočíva v použití perforovaných tenkostenných oceľových profilov Lindab so systémom štrbín po jeho obvode.

Rýchla stavba

Vďaka moderným technologickým riešeniam je možné v krátkom čase realizovať komplexnú stavbu.

Unikátna a jedinečná škandinávska technológia s inovatívnym konštrukčným systémom Lindab Construline, komplexne doplnená ďalšími značkovými stavebnými materiálmi je garanciou vysokej kvality a trvácnosti. Každý z použitých materiálov plní svoju dielčiu funkciu, čím dochádza k optimalizácii ich použitia, úžitkových vlastnosti skladieb a následne i celkovej efektívnosti stavby.

Základným prvkom stavebného systému Lindab Construline sú tenkostenné oceľové profily Lindab, vyrobené zo žiarovo pozinkovanej ocele hrúbky 1 až 4mm a vrstvou zinku 275g/m2.

Ponuka
tenkostenných oceľových profilov

Tenkostenné oceľové profily
urýchľujú a zjednodušujú výstavbu

Lindab Vám ponúka široký výber tenkostenných profilov, ktoré sú vhodné na výstavbu rôznych typov nosných, alebo sekundárnych konštrukcií pre priemyselné a rezidenčné využitie. V rámci ponuky tenkostenných oceľových profilov si môžete vybrať alternatívu najvhodnejšiu pre vaše potreby, a to v závislosti od požadovanej dĺžky rozpätia a zaťaženia.

Výhody
tenkostenných oceľových profilov

Nízka hmotnosť

Vysoká pevnosť, ktorá zvyšuje účinnosť

Efektívna doprava

Dobrá odolnosť voči korózii

Možnosť použitia aj v náročných podmienkach

Úplná možnosť recyklovania

Kvalitná oceľ
je základom dobrého produktu

Základným prvkom tenkostenných profilov je kvalitná švédska oceľ, ktorá je spoľahlivá vo všetkých smeroch.

Tenkostenné oceľové profily Z / C / U sú konštrukčnými prvkami a preto jednou z ich najdôležitejších materiálových vlastností je medza klzu ocele. Profily Z / C / U sú valcované za studena a vyrábané výhradne z konštrukčnej ocele akosti S350GD.

Bez akýchkoľvek zmien odolávajú náročným klimatickým a poveternostným vplyvom, nakoľko je finálny produkt chránený vrstvou zinku minimálne 275 g/m2 po oboch stranách, čo výslednému produktu poskytuje vynikajúcu antikoróznu ochranu. Tenkostenné profily nie je potrebné ošetrovať ani natierať a napriek tomu si zachovávajú všetky svoje pôvodné materiálové vlastnosti.

Možnosti použitia
tenkostenných oceľových profilov

Sekundárne konštrukcie budov hál
Väzníky a väznice
Montované rodinné domy Lindab
Obytné nadstavby Lindab Construline
Systém malých stavieb SBS Mini
Zastrešenia plochých striech Lindab Roof