Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Zateká vám strecha? Máme pre vás riešenie

Lindab Roof je ideálnym riešením pre všetky „paneláky“ s plochou strechou, ktoré mali, alebo majú opakované problémy so zatekaním, majú zle vyriešené ukotvenia vzduchotechniky alebo iných zariadení, nachádzajúcich sa na strechách bytových domov.

Ide o zastrešenie plochých striech vytvorené z ľahkej oceľovej konštrukcie, ktorá je aplikovateľná na akýkoľvek nosný systém a tvar budovy. Súčasťou systému je kvalitná švédska strešná krytina s doplnkami a odkvapový systém. Špecializovaný montážny partner tento systém nielen dodá a namontuje, ale môže ho podľa potreby doplniť aj bleskozvodom, či vyhrievanými žľabmi. Lindab Roof teda predstavuje skutočne komplexné a definitívne riešenie problémov s plochou strechou.

2-min
1-min

Životnosť plochej strechy sa znižuje hlavne z dôvodu zdržiavania vody na streche, zlého vyspádovania strechy a zatekania vody do podstrešného priestoru. Lindab ponúka riešenie kde z plochej strechy, vytvoríme novú sedlovú strechu s nízkym sklonom a tým pádom vyriešime problémy so zatekaním plochých striech.

Aký je dodací termín materiálu a ako dlho približne trvajú práce na streche?

Komplexný systém v prevedení štítovej, valbovej či pultovej strechy možno dodať do troch týždňov. Samotná montáž je rýchla, ktorá predstavuje cca 40-50 m2 systému za deň s minimálnym narušením pohodlia bývania.

3-min
4-min

Aká je pevnosť a hmotnosť celého systému?

Celý systém pri svojej nízkej vlastnej hmotnosti, cca 10-15 kg/m2, sa vyznačuje vysokou pevnosťou. Prednosť nízkej hmotnosti a vysokej pevnosti zabezpečuje použitie za studena valcovaných pozinkovaných Z a C profilov. Systém je dimenzovaný s prihliadnutím na snehovú a veternú oblasť, v ktorej sa daný objekt nachádza. Nosný systém LindabRoof je navrhnutý tak, aby usmernil všetky zaťaženia, ktoré na strechu pôsobia priamo do nosných stien a pôvodné strešné panely tak nebudú zaťažené.

Aké sú ďalšie výhody?

Systém pozostáva výlučne z komponentov Lindab, čo napomáha bezproblémovému vzájomnému fungovaniu. Zastrešenie plochých striech LindabRoof predstavuje bezúdržbový systém, ktorý sa navyše vyznačuje nehorľavosťou. Pozitívom je i možnosť dodatočného zateplenia strechy, jednoduchou pokládkou tepelnej izolácie v novovytvorenom podstrešnom priestore. Okrem toho je dôležité vedieť, že súčasťou dodávky je kompletný návrh systému a vypracovanie statických prepočtov pre projektanta ako aj dielenskej dokumentácie pre montážnu firmu. Samozrejmosťou je tiež odborný dohľad nad priebehom samotnej montáže. Reálna životnosť systému je 50-60 rokov.

5-min
6-min

Dá sa pod touto strechou aj bývať?

Podstrešný priestor vytvorený systémom LindabRoof nie je prispôsobený nárokom na bývanie, je to akýsi pôjd. V prípade potreby vieme vyriešiť bytovú otázku systémom obytných nadstavieb LindabConstruline, ktorým dokážeme vytvoriť až niekoľko podlaží. Ale to je samostatná kapitola.

Viac info

Mám záujem o výpočet cenovej ponuky