Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Lindab Rodinné domy

Lindab Rodinné domy

Montované domy z pozinkovanej oceľovej konštrukcie

Montované domy Lindab využívajú unikátny tenkostenný oceľový skelet, ktorý dopĺňa tepelná izolácia (minerálna vlna), ale aj fasádne a interiérové sadrovláknité dosky. To umožňuje rýchlo a kvalitne postaviť akúkoľvek budovu – rodinný dom, sídlo firmy alebo penzión.

Základným materiálom tohto montovaného systému je ľahká oceľová nosná konštrukcia. Oceľ je materiál, ktorý je spoľahlivý vo všetkých smeroch. Bez akýchkoľvek zmien odoláva náročným klimatickým a poveternostným vplyvom, nakoľko je chránený vrstvou zinku. Nie je potrebné ho ošetrovať a napriek tomu si zachováva všetky svoje pôvodné materiálové vlastnosti.

Cenová ponuka

Pozinkovaná oceľ

275g/m2

Štrbinové profily

na elimináciu tepelných mostov

U = 0,101 W/m2K

nízkoenergetická stavba

Jedno aj dvojpodlažné

budovy

1,2 - 3,0 mm

hrúbka oceľových profilov

Výhody konštrukčného systému Lindab

Štrbinové tenkostenné profily 

Pri konštrukčnom systém Lindab Construline, z ktorého sa stavajú tieto unikátne montované domy, používame tenkostenné profily RY so štrbinami. Práve tie predlžujú dráhu vedenia tepla z vnútorného prostredia do chladného vonkajšieho prostredia. Prierezová plocha profilu je podstatne menšia ako pri drevených stĺpikoch, napr. v prípade 1,0 mm hrúbky profilu to predstavuje len 1,7% plochy, ktorú zaberie drevený stĺpik s rozmermi 45×145 mm (v prípade drevostavby). Štrbinový profil Lindab z pozinkovanej ocele má tak lepšie hodnoty prestupu tepla ako drevo približne o 5-10%.

strbinoveprofily
Construline_obytne_nastavby04

Stavebnicový systém

Celý konštrukčný systém je montovaný priamo na mieste stavby, technológiou suchej výstavby, nezávisle na poveternostných podmienkach za veľmi krátky čas (montáž konštrukcie trvá cca 1 až 2 týždne). Práve suchá technológia výstavby rodinných domov Lindab umožňuje stavať rýchlo, zdravo a kvalitne, pretože odpadávajú skoro všetky mokré procesy, pri ktorých je potrebné, aby stavba vyzrela. Každý oceľový profil je presne označený tak, aby bol ľahko identifikovaný a zmontovateľný podľa dodanej montážnej dokumentácie. Konštrukčné profily sa jednoducho spájajú špeciálnymi skrutkami s vrtákom a plochou hlavou.

Pevnosť a tuhosť konštrukcie

Oceľové konštrukcie rozkladajú záťaž na každý svoj prvok (profily v stene, strope aj v streche). Zvislé profily majú v stenách rozostup 625 mm, v streche a strope je to 1,2 m. Každý z profilov má tak nízke zaťaženie a môžeme použiť primeranú hrúbku jednotlivých profilov (1 – 1,5 mm; krokvy a stropy do 3 mm). Každá stavba je navrhovaná individuálne s dôrazom na polohu, kde leží. Zvažujeme snehové aj veterné pásmo, skladbu materiálov v stene, strope aj streche. Každý objekt je zavetrovaný – v stenách sú profily tvaru X, stavba má dosky opláštenia stropu. Lindab Construline využíva sadrovláknité dosky Fermacell, ktoré sú zdraviu neškodné a majú vysokú požiarnu odolnosť.

7
20171025_152442[1]

Žiadne plesne ani škodcovia

Využívame materiály, ktoré nemôžu škodcovia využívať ako potravu. Oceľová konštrukcia a mineralizovaná vata hrozbu napadnutia škodcami vylučujú. Konštrukciu nenapadá červotoč, hlodavce a zároveň je neškodná pre zdravie človeka. Oceľový skelet je odolný proti vlhkosti, plesni a hnilobe. Pracujeme so suchými materiálmi, odpadá mokrý proces a nebezpečenstvo, že materiál obsahuje vodu

Systémové riešenie

Základom kvalitnej realizácie stavby je kvalitný materiál, odborná príprava v súčinnosti so špecialistami a dobrý realizačný tím. Osvedčené a kvalitné materiály sú základom každej stavby a preto je konštrukcia Lindab doplnená o ďalšie značkové a certifikované materiály (Rockwool, Fermacell, Dorken a iné). Lindab v oblasti výstavby rodinných domov z oceľovej konštrukcie spolupracuje so spoločnosťami, ktoré dokážu zabezpečiť celú realizáciu a výstavbu vášho vysnívaného domu na kľúč.

12

Montované domy

Rodinný dom Bungalov 130 m2

Prízemný dom určený do nízkej zástavby na prevažne rovinatý, prípadne mierne svahovitý terén pre 4-člennú rodinu.

Obytné miestnosti
4
Úžitková plocha
111,7 m2
Detail domu

Rodinný dom Lotus 154 m2

Jednopodlažný dom v tvare L je navrhnutý pre 4–člennú rodinu. Dispozične je oddelená denná časť od nočnej.

Obytné miestnosti
5
Úžitková plocha
134,4 m2
Detail domu

Rodinný dom poschodový 72 m2

Poschodový dom predstavuje koncepciu prívetivého dizajnu a dispozičné praktického domu.

Obytné miestnosti
6
Úžitková plocha
121,6 m2
Detail domu

Postup výstavby

2

1. Príprava a začiatok montáže

8

2. Montáž obvodových stien

postup-sbs-mini (3)

3. Kotvenie konštrukcie k základovej platni

20

4. Príprava väzníkového krovu

16

5. Montáž krovu

10

6. Inštalácia interiér. priečok

35

7. Finálna konštrukcia domu

41

8. Pokládka strešnej krytiny

38

9. Inštalácia okien a dverí

IMG_4397

10. Opláštenie fermacelovými doskami

47

11. Vonkajšie zateplenie min.vlnou 12 cm

7

12. Hlavné zateplenie v konštrukcii 15cm

8 (1)

13. Montáž parozábrany a inštalačnej predsteny 5cm

10

14. Montáž interiér. sadrovláknitých dosiek

created by dji camera

15. Finálny rodinný dom pripravený na bývanie

Oceľ je univerzálnym stavebným materiálom a to hlavne vďaka svojim neobyčajným vlastnostiam ako sú pevnosť, odolnosť, trvanlivosť, všestrannému použitiu a ekonomickej výhodnosti. Preukázateľné mechanické vlastnosti a vysoký štandard kvality prispievajú k dominantnému postaveniu oceli v konštrukciách deliacich priečok v stavbách už mnoho rokov. Tento inovatívny konštrukčný systém navyše zaručuje dosiahnutie vynikajúcich tepelno-izolačných vlastnosti a hodnôt celej skladby obvodovej steny od U = 0,101 W/m2K a teda sa radí medzi  nízkoenergetické stavby. V kombinácii s dômyselným štrbinovými profilmi znižujú tepelnú vodivosť profilu. To znižuje celkový prestup tepla obvodovými konštrukciami a eliminuje kondenzáciu a vlhkosť.  Proces návrhu, výroby, dopravy a montáže celej stavby je neporovnateľne rýchlejší než akékoľvek tradičné stavebné technológie. Súčasť dodávky tvorí samozrejme aj podrobná montážna dokumentácia vytvorená spoločnosťou Lindab, podľa ktorej sa celý stavebný systém montuje. Nakoľko sú jednotlivé profily vyrábané v presných dĺžkach, v závislosti od rozmerov stavby, nie je potrebné diely nijak upravovať či skracovať, čím ušetríte čas pri montáži. Odporúčame, aby montáž vykonávala kvalifikovaná realizačná firma alebo Lindab partner. Len tak bude možné zabezpečiť dlhodobú životnosť a dobrú funkčnosť celého systému.

Postup montáže: 

 1. Po realizácií základovej dosky nasleduje príprava montáže obvodových, interiérových stien a krovu. Na profiloch sú vytlačené dĺžky a pozície, ktoré sa jednoducho spájajú špeciálnymi skrutkami s plochou hlavou podľa návodu.
 2. Nasleduje samotná montáž a umiestnenie obvodových stien zo štrbinových profilov na správne miesto
 3. Konštrukcia (obvodové a interiérové priečky) sa kotvia k základovej doske chemickými kotvami v stanovených rozstupoch
 4. Väzníkový krov sa rovnako zmontuje na zemi / základovej doske
 5. Následne sa pomocou vozidla z HR umiestňuje a kotví na nosnú konštrukciu
 6. Nasleduje montáž a umiestnenie interiérových priečok
 7. Finálna konštrukcia z pozinkovaných profilov zabezpečuje plnú životnosť a nehrdzavenie konštrukcie
 8. Nasleduje pokládka strešnej krytiny a strešného príslušenstva.
 9. V tejto fáze je už možné začať s inštaláciou okien a dverí, prípadne iných výplní otvorov
 10. Z exteriérovej strany konštrukciu oplášťujeme sadrovlaknitými doskami Fermacell o hrúbke 12,5mm
 11. Následne na sadrovláknité dosky inštalujeme paropriepustnú fóliu, zatepľujeme minerálnou vlnou hrúbky min.100mm a nanášame vonkajšiu omietku podľa výberu zákazníka
 12. Z interiérovej strany zatepľujeme hlavnú konštrukciu minerálnou vlnou o hrúbke 150mm, na ktorú sa ešte prekladá ďalšia vrstva v hrúbke 50mm(do inštalačnej predsteny)
 13. Inštalujeme parozábranu a inštalačnú predstenu v hrúbke 50mm, ktorá slúži na vedenie inštalácii vody, plynu a elektrických rozvodov
 14. Následne sa nainštaluje finálna interiérová vrstva – sadrovláknitá doska Fermacell o hrúbke 10 alebo 12,5 mm s finálnou povrchovou úpravou
 15. Rodinný dom je pripravený na finálne dokončenie (potery, inštalácie podláh, interiérových dverí, obkladov a pod.)

Sadrovlaknité dosky Fermacell

Zmes sadry a vlákniny sa stláčajú pod vysokým tlakom na ekologicky dokonalé a inovačné pevné dosky so širokou mierou využitia v stavebníctve;

 • Fermacell je tvrdší, pevnejší a odolnejší
 • S fermacellom ste vďaka jeho unikátným vlastnostiam pred ohňom a plameňmi vo väššom bezpečí
 • Zvuky od susedov rušia každého. To je presne ten dôvod, prečo budete radi, že máte steny z fermacellu
 • Fermacell znesie vyššie zaťaženie a umožní bezpečne zavesiť na stenu aj ťažký televízor
 • Fermacell chráni pred prenikaním vody a tvorbou nežiadúcich plesní a mikroorganizov
 • Prečo dávať dosku dvakrát? Fermacell stačí len jeden

Tepelná izolácia Rockwool

Minerálna (resp. kamenná) vlna ROCKWOOL má, vďaka svojim unikátnym vlastnostiam, široké využitie v stavebníctve. Predovšetkým je určená na tepelné, akustické a protipožiarne izolácie v budovách určených na bývanie. Okrem bytových a rodinných domov ju radi využívajú v budovách verejnej správy alebo objektoch komerčného charakteru.

Parozábrany a zábrany proti vzlínajúcej vlhkosti Dörken 

Parotesné fólie DELTA-REFLEX a DELTA-DAWI GP je energeticky úsporné riešenie šikmých striech a stien montovaných domov. Vytvárajú 100% ochranu izolácie pred vlhkosťou.

Zábrana proti vzlínajúcej vlhkosti – Fólia DELTA-DPC 500 chráni stenu montovaného domu pred vzlínajúcou vlhkosťou základovej dosky. Aplikácia na sucho – žiadna manipulácia s ohňom!

Strešný systém Lindab

Ľahké a moderné strešné krytiny Lindab spĺňajú všetky estetické, technické i funkčné požiadavky kladené na strešnú krytinu. Charakteristickou vlastnosťou krytín Lindab je jednoduchá a rýchla montáž, dlhá životnosť a minimálna údržba

Vzduchotechnika a rekuperácie Lindab

O zdravý vzduch vo vašom dome sa postarajú overené rekuperačné jednotky Brink aleb Salda s unikátnym systémom rozvodov vzduchu Lindab InDomo a dizajnovými tanierovými ventilmi Lindab Airy.

Suchý proces výstavby bez mokrých procesov

Rýchlosť výstavby

Variabilita konštrukčného návrhu (sedlová, pultová, valbová strecha, rôzny tvar pôdorysu)

Pevnosť a stabilita stavby (konštrukcia z kvalitných pozinkovaných profilov s vrstvou zinku 285 g/m2)

OCEĽOVÝ SKELET je odolný proti vlhkosti, plesni a hnilobe. Oceľ je dokonalou kostrou vášho budúceho objektu

Široké možnosti použitia ako v súkromnej tak aj v priemyselnej oblasti

Vynikajúca pevnosť a stabilita stavby

Zostavený z certifikovaných výrobkov a profilov (CE)

Vynikajúci pomer ceny a kvality

Riešenie skladby stien a stropov

Obvodové steny a vnútorné priečky

Strop medzipodlažia

Strešná skladba

Mám záujem o výpočet cenovej ponuky

Náklady na bývanie v byte a dome

Náklady na bývanie v montovanom dome Lindab sú častokrát až o dve tretiny nižšie ako v byte.“Ušetrené peniaze tak môžete použiť napríklad na financovanie domu alebo zvýšenie vášho komnfortu bývania.“

Byt Dom
Nájomné 200 € 30 €
Elektrina 30 € 33 €
Plyn 6 € 10 €
Spolu 236 € 73 €

Orientačná cena domu

Orientačná cena montovaného nízkoenergetického domu Lindab na kľúč v štandarde 650 – 950 €/m2.