Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Konštrukčný systém Lindab Construline – stropy

Konštrukčný systém Lindab Construline – stropy

V modernom stavebníctve sa nové konštrukčné systémy stávajú stále dôležitejšími pre dosiahnutie optimálnej stability, bezpečnosti a efektívnosti stavieb. Jedným z takýchto inovatívnych systémov je Lindab Construline. V tomto článku si prehĺbime technické aspekty tohto systému a jeho využitie v konkrétnom projekte.

1. Konštrukčný Systém Lindab Construline

Konštrukčný systém Lindab Construline je stavebná technológia, ktorá sa vyznačuje vysokou pevnosťou, rýchlosťou montáže a flexibilitou vo využití. V konkrétnom projekte v Hlohovci bol tento systém zvolený pre jeho schopnosť spojiť nosnosť s estetikou. Nosný strop medzipodlažia je zabezpečený pomocou profilov C o šírkach 250 mm a 300 mm, ktoré sú dodatočne podopreté rozperkami, čím sa zabezpečuje stabilita a bezpečnosť celej konštrukcie.

2. Účel Stavby a Použitie Konštrukčného Systému

Dvojpodlažný vstavok v Hlohovci bol navrhnutý so zameraním na poskytnutie ubytovacích možností. V tomto kontexte bol konštrukčný systém Lindab Construline ideálnym kandidátom, pretože umožňuje rýchlu montáž bez kompromisov v pevnosti a bezpečnosti. Nosné profily C a rozperky zaručujú spoľahlivú konštrukciu, ktorá je schopná niesť zaťaženie spojené s ubytovaním a inými možnými použitiami v budúcnosti.

3. Rozmery a Miesto Stavby

Rozmery stavby sú vždy dôležité pri výbere konštrukčného systému. Dvojpodlažný vstavok v Hlohovci sa vyznačuje pôdorysným rozmerom 30 x 18,5 metrov a výškou stropu 3 metre. Konštrukčný systém Lindab Construline je prispôsobiteľný rôznym rozmerom a požiadavkám, čo umožňuje efektívne využitie priestoru a optimalizáciu celkovej konštrukcie.

4. Realizácia a Budúcnosť

Realizácia tohto projektu je naplánovaná od júla 2023. Po dokončení bude vstavok schopný poskytovať funkčné a spoľahlivé ubytovacie priestory v súlade s modernými štandardmi.

V skratke, dvojpodlažný vstavok s konštrukčným systémom Lindab Construline predstavuje príklad toho, ako moderné stavebné technológie môžu priniesť efektívnosť, stabilitu a estetiku do každej stavby. Projekt v Hlohovci slúži ako inšpirácia pre budúce konštrukcie, ktoré budú môcť taktiež profitovať z výhod tohto inovatívneho konštrukčného systému.